Spełnione dziecięce marzenia

Natalia Okularczyk

program do porozumiewania się dla osób niemówiących

Serdeczne podziękowania dla Fundacji "Primus Dzieciom" za zakup programów do edycji i drukowania symboli "MÓWik", oraz za pokrycie kosztów wydruku piktogramów. "MÓWik" to polski program do porozumiewania się dla osób niemówiących, takich jak Natalka, którzy nie mogą sami wypowiedzieć słów. Oparty jest na symbolach-piktogramach, które prezentujemy Natalce i uczymy ją podstawowych określeń, rzeczowników, zaimków, piktogramów związanych z naszą codziennością, a więc jedzeniem, piciem, higieną osobistą, zajęciami Natalki - dzięki czemu możemy wypracować lepszą komunikację.
Za pomocą programu można w bardzo łatwy sposób układać symbole, zmieniać ich podpisy, wielkość, kolor oraz drukować znaczki. Program pozwala na wstawianie w tablice i drukowanie nie tylko symboli MÓWik ale także innych obrazków, zdjęć. W ten sposób mamy nadzieję że nasze porozumiewanie się z Natalką będzie jeszcze lepsze.
Na chwilę obecną mamy wydrukowanych ponad 2000 symboli , które stopniowo już wprowadzamy w nasza codzienność. Liczymy na pozytywne efekty dzięki MÓWik-owi. Dziękujemy Wam, bo to Wasza zasługa, że możemy komunikować się z Natalką za pomocą piktogramów. Dziękujemy za wsparcie, za serce i zawsze pomocną dłoń.
Justyna i Robert Okularczyk - Rodzice Natalki

Klaudia Sochacka

sfinansowanie rehabilitacji

Kochani bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie Klaudii w leczeniu. Państwa pomoc jest dla nas nieocenionym wsparciem, dlatego trudno nam wyrazić w słowach wdzięczność. Uczestniczą Państwo w poprawianiu jakości życia Klaudii, co nie byłoby możliwe bez rehabilitacji, która odbywa się dzięki Państwa pomocy. Wiele uśmiechów i szczęśliwych chwil Klaudia może przeżywać dzięki Państwa zainteresowaniu jej losem. Serdecznie dziękujemy. Fundacjo PRIMUS Dzieciom i wszyscy darczyńcy jesteście dla nas wielcy, że w tak wielkim świecie pochylacie się nad chorymi dziećmi i nie jesteście obojętni na ich los. DZIĘKUJEMY!
Rodzice Klaudii Sochackiej

Filip i Alan Siuda

dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego

Podziękowanie dla Fundacji Primus Dzieciom za dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla bliźniaków z MPD Z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc.
Alan i Filip Siuda z rodzicami

Adrian Grota

dosinansowanie zakupu wózka

Serdecznie dziękuje za dofinansowanie do wózka dla syna. Na początku starań myślałem, że to się nie uda. Od kilku dni mamy upragniony wózek, w dużej mierze to zasługa fundacji Primus Dzieciom w Zabrzu. Jestem bardzo szczęśliwy ponieważ spełnia on wszystkie zalecenia odnośnie prawidłowej formy siedzenia i do tego jest solidnie wykonany. Pozdrawiam serdecznie.
Grota Ireneusz

Natalia Okularczyk

finansowanie rehabilitacji

Serdeczne podziękowania dla fundacji „Primus Dzieciom” z Zabrza za nieustanną pomoc dla naszej niepełnosprawnej córki Natalii Okularczyk...
Dziękujemy! Justyna i Robert Okularczyk

Agnieszka Kurowska

dofinansowanie zakupu wózka

Dziękujemy za dofinansowanie do zakupu wózka NOWUSA dla naszej córki Agnieszki .Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni bo jest większy i wygodniejszy .Korzystamy z niego codziennie i nie ma porównania do poprzedniego, który był już za mały i za ciasny. Dziękujemy i pozdrawiamy.
Mirosława i Agnieszka Kurowska.

Aleksandra Wojna

sfinansowanie rehabilitacji

Bardzo dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji Aleksandra Wojny.

Kasia Piekarz

Sfinansowanie rehabilitacji

Dziękujemy z całego serca za pomoc w rehabilitacji Katarzyny Piekarz.

Olga i Karina Apostoluk

dofinansowania zakupu aparatu RGAmed

Jako rodzice bliźniaczek Olgi i Kariny Apostoluk, ur. 26.12.2009r. składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom oraz Fundacji „Primus Dzieciom” za wsparcie finansowe w postaci dofinansowania do zakupu Aparatu RGAmed dla naszych dzieci, który zakupiliśmy w lutym 2015r. Z uwagi na specyfikę działania (promieniowanie elektromagnetyczne na poziomie tych samych częstotliwości co ludzkie komórki stymuluje je do odbudowy, poprawia funkcjonowanie błon komórkowych, pobudza receptory do lepszego odbierania sygnałów z mózgu) terapia przeprowadzana z użyciem aparatu RGAmed okazała się ważnym i skutecznym elementem całościowego procesu usprawniania dziewczynek. Z dnia na dzień możemy obserwować kolejne postępy w ich rozwoju. Nie są to postępy spektakularne, jednak z uwagi na istotę zaburzeń rozwojowych naszych dzieci, każdy - nawet minimalny krok „do przodu” - jest sukcesem.
Z całego serca dziękujemy.
Marta i Tomasz Apostoluk

Klaudia Sochacka

sfinansowanie rehabilitacji

Bardzo, ale to bardzo DZIĘKUJEMY za Wasze wsparcie w leczeniu naszej córeczki. Systematycznie bierzecie udział w dążeniu Klaudii to poprawienia sprawności i lepszego wkraczania w kolejne etapy rozwoju. Dzięki Wam Klaudia pomimo niepełnosprawności może z radością korzystać z niepowtarzalnego okresu dzieciństwa. Nie zwracamy się w tych podziękowaniach nad wyraz, wręcz przeciwnie dzięki Fundacji Primus Dzieciom nasza córeczka i inne dzieci mogą otrzymywać nie tylko to, że i ich stan niepełnosprawności się polepsza, ale otrzymując pomoc pomagacie Państwo zapobiegać pogorszeniu ich stanu zdrowia. Dziękujemy.

Marcin Bielańczuk

sfinansowaniu zakupu sprzętu do rehabilitacji

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc w sfinansowaniu zakupu sprzętu do rehabilitacji oddechowej oraz zakupu ssaka elektrycznego dla Marcina Bielańczuk.

Eryk Wołodźko

sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego

Dziękujemy w imieniu rodziców Eryka za pomoc w sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego w Stawnicy.

Sebastian Kropidłowski

zakup wózka inwalidzkiego

Dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu zakupu wózka inwalidzkiego dla Sebastiana Kropidłowskiego.

Kasia Piekarz

Sfinansowanie rehabilitacji

Dziękujemy z całego serca za pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji Kasi Piekarz.

Henryk Stanisławski

Pomoc w rehabilitacji

Dziękujemy z całego serca za pomoc w rehabilitacji Henryka.

Kacper Marchel

Pomoc w rehabilitacji

Dziękujemy z całego serca za pomoc w rehabilitacji Kacperka.

Michalina Mazur

Sfinansowanie cyklu rehabilitacji

Dziękujemy za pomoc w sfinansowaniu cyklu rehabilitacji Michaliny Mazur.

Marek Kuziorowicz

Orteza rehabilitacyjna DUNAG

Dzięki Państwa pomocy udało nam się sfinansować zakup szelek rehabilitacyjnych dla Marka. Szelki rehabilitacyjne ogromnie pomogą w usprawnianiu i rehabilitacji Mareczka. Dziękujemy

Filip Szczotka

rehabilitacja

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, to dzięki Wam Filip może być stale i systematycznie rehabilitowany dzięki czemu robi coraz większe postępy. Dziękujemy za dobre Serduszko!

Patryk i Adaś Sączewscy

zakup kombinezonów Thera Togs

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc w uzbieraniu środków na zakup kombinezonów Thera Togs, które wspomogą rehabilitację oraz wpłyną na prawidłową postawę i pracę mięśni Patryka i Adasia.

Patryk i Adaś Sączewscy

Zajęcia rehabilitacyjne

Dzięki dobremu sercu Naszych Darczyńców sfinansowaliśmy kilkanaście godzin rehabilitacji chłopców. Dziękujemy.

Jakub Klonowski

zakup wózeczka spacerowego i leżaczka do kąpieli

Dzięki Państwa pomocy i dobrym sercu mogliśmy pomóc sfinansować Jakubowi wózeczek spacerowy i leżaczek do kąpieli.

Marcel Schirone

rehabilitacja, zakup obuwia ortopedycznego i wózka spacerowego

Dziękujemy Wszystkim naszym Darczyńcom za serce i wsparcie finansowe dla Marcela Schirone. Udało nam się pomóc sfinansować zajęcia rehabilitacji ruchowej w Ośrodku Rehabilitacji Ruchowej i Fizykoterapii w Rybniku.

Natalia Okularczyk

rehabilitacja

Dziękujemy za wsparcie i pomoc finansową dla Natalki. Dzięki Państwa pomocy Natalka ma prowadzone zajęcia neurologopedyczne oraz zajęcia tyflopedagogiczne. Z całego serca dziękujemy!

Gracjan Kolak

spacerowy wózek inwalidzki

Dziękujemy za Wasze dobre serduszka. Udało nam się sfinansować część kwoty zakupu spacerowego wózka inwalidzkiego dla Gracjanka Kolaka

Paulina Wojciechowska

turnus rehabilitacyjny w Bukowinie Tatrzańskiej

Szanowni Darczyńcy, dzięki Wam spełniliśmy marzenie Pauliny- turnus rehabilitacyjny w Bukowinie Tatrzańskiej. Zamieszczamy list z podziękowaniami i słowami wdzięczności, który otrzymaliśmy od Pauliny... My również dziękujemy za chwile szczęścia i radości które dajecie naszym Podopiecznym.

Radosław Malicki

materac stabilizacyjny Stabilo

Rodzice Radka Malickiego oraz nasza Fundacja dziękujemy z całego serca za pomoc w sfinansowaniu materaca stabilizacyjnego Stabilo.

Tymoteusz Gielniak

wózeczek inwalidzki i urządzenie multifunkcyjne

Nasza Fundacja oraz Rodzice Tymoteusza z całego serca dziękujemy za wsparcie. To dzięki Wam udało nam się wpłacić brakującą kwotę na wózeczek inwalidzki i urządzenie multifunkcyjne dla Tymoteusza. Dziękujemy za dobre serce!!!

Gracjan Kolak

wózeczek

Bardzo gorąco dziękujemy w imieniu rodziców Gracjana wszystkim Darczyńcom. Dzięki Wam mogliśmy wpłacić brakującą kwotę do zakupu wózeczka dla Gracjanka.

Natalka Okularczyk

dofinansowanie specjalistycznego sprzętu

Dziękujemy w imieniu rodziców Natalki za pomoc w uzbieraniu środków na dofinansowanie specjalistycznego sprzętu dla Natalki. Codzienne ćwiczenia pomogą Natalce zachować umiejętności ruchowe, złagodzić skutki braku ruchu, zmniejszyć spastyczność mięśni i wzmocnić pozostałą siłę w mięśniach. Dziękujemy za nieustającą pomoc i wsparcie.

Tymoteusz Gielniak

wózeczek

Chociaż jestem mały to chcę podziękować! Państwa pomoc jest nieoceniona! Dostanę nowy wózek, bezpieczny, wygodny. Może mnie mausia wozić w nim nawet gdy jestem głodny:) Moje plecki odpoczną, pasy mnie zabezpieczą, ludzie będą patrzeć skąd takie cuda się biorą? Kolor wózka niebieski, mamusia wybrała, lecz wszyscy wiemy, ze to nie najważniejsza sprawa. Będę się jeszcze więcej uśmiechać, bo komfort uzyskam, a to jest ważna sprawa dla mnie i moich bliskich. Pionizator przygotuje moje ciało, ukształtuje plecki, ramionka i szyję, bedę w nim siedzieć gdy tylko buzię po śniadanku umyję:) Pionizowane moje ciałko to takie podłoże, zaczątek, bo za jakiś czas dam kroczek pierwszy, drugi ... dziesiąty! Wierzę w to bardzo ja, tata, mamusia i cała rodzina. W tym jest ukryta nasza siła:)
Dziękuję Primusowi, dziękuję bardzo!
Jesteście dla mnie różową kartką:)
Tymoteuszek i rodzice
Dziękujemy!

Natalia Bogzdel

rehabilitacja

W imieniu swoim i mojej córki Natalii Bogzdel składam ogromne podziękowanie Fundacji PRIMUS i Darczyńcom, za okazaną pomoc finansową. To Państwo sprawiliście, że nie tracę nadziei w realizowaniu celów rehabilitacji mojej córci. Dzięki działalności Fundacji, moja córka mogła mieć stałą rehabilitację. Państwa pomoc jest dla mnie bezcenna, biorąc pod uwagę moja sytuację, bo jestem matką samotnie wychowującą córkę bez możliwości podjęcia pracy zawodowej. To dzięki Państwu moje dziecko mogło być przez jakiś czas systematycznie rehabilitowane. Cieszę się, że są takie Fundacje wrażliwe i oddane potrzebującym dzieciom, pokrzywdzonym przez los. Bez Państwa wsparcia, systematyczna rehabilitacja mojej córki nie byłaby możliwa. Dzięki stałej rehabilitacji, Natalka poczyniła ogromny krok do przodu :) Dziś trzymana za rączki, chętniej zaczyna stać na nóżkach i kroczyć…. Mam nadzieje, że zechcecie Państwo towarzyszyć nam w tej dalszej, trudnej drodze i wspólnie z nami będziecie podejmować walkę o sprawność mojej córki Natalki. Biorąc powyższe pod uwagę, moja wdzięczność wobec Fundacji i Darczyńców jest trudna do wyrażenia słowami…… CAŁYM SERCEM BARDZO DZIĘKUJĘ za okazaną nam pomoc.

Martyna Małek

rehabilitacja

Składamy Serdeczne Podziękowania wszystkim i każdemu z osobna, którzy swoim dobrym sercem, zaangażowaniem i dobrą wolą niesienia pomocy wsparli nas finansowo. Dziękujemy serdecznie za ofiarność, którą traktujemy jako wyraz życzliwości i chęci niesienia pomocy.
"Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić"
Carroll Lewis

Tymoteusz Gielniak

wózeczek inwalidzki i urządzenie multifunkcyjne

Z wielka przyjemnością, radością i uśmiechem na twarzy , przesyłamy zdjęcia naszego ukochanego syna, który dzięki pomocy Państwa fundacji oraz wszystkich darczyńców i ludzi dobrej woli może cieszyć się z wygody i bezpieczeństwa siedząc w urządzeniu multifunkcyjnym Baffin oraz ze specjalistycznego wózka dziecięcego w którym Tymoteuszek podczas spacerów i wycieczek poznaje świat. Jeszcze raz my jako rodzice w imieniu swoim oraz syna bardzo SERDECZNIE Z CAŁEGO SERCA DZIEKUJEMY Fundacji Wolontariuszom i Wszystkim ludziom o WIELKICH SERDUCHACH.

Bartosz Krajewski

rehabilitacja

Dziękujemy z całego serca Wszystkim Darczyńcom za pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji Bartosza...

Borys Jaszczyszyn

wózek inwalidzki

SDzięki Państwa pomocy mogliśmy pomóc sfinansować dla Borysa nowy wózek inwalidzki. Dziękujemy!!!!

Poprzednia strona    Następna strona